Kampania reklamowa marki Venus

Kampania reklamowa marki Venus

Kobiety są z Venus

Na początku lipca ruszyła nowa kampania reklamowa marki Venus, której hasłem jest: „Kobiety są z Venus. Venus jest z kobietami. Zrywamy ze schematami!”. Promowanymi produktami są te z trzech wiodących linii marki Venus, tj. pianki i żele do golenia, higiena intymna oraz balsamy do ciała.

Producentem nowej kampanii kosmetyków Venus jest Pharma CF, która chce pokazać, że współczesne Polki akceptują siebie, swoje ciało i nie wierzą już w mało realne reklamowe przekazy zagranicznych marek. Postawiono na:

  1. 30-sekundowe spoty emitowane są w stacjach telewizyjnych: TVP, Polsat, TVN oraz kanałach z pakietu ZPR;
  2. outdoor, czyli przede wszystkim citylighty w 8 największych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Trójmiasto i Szczecin);
  3. działania w social mediach (emisja spotu i screeningów na wiodących portalach kobiecych, a także kanale youtube.pl, fanpage Venus, landing page).

Ogólnopolską kampanię ATL, BTL, w Internecie oraz nową strategię marki przygotowała agencja Schulz Brand Friendly. Działaniami w zakresie public relations zajął się Best Brands PR, natomiast media zakupił IQ Media.

Marka Venus Pharmy CF – producent kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała w sposób lekki i dowcipny chce zerwać ze schematycznym czy wręcz nierealistycznym pokazywaniem produktów do pielęgnacji ciała. Spoty reklamowe Pharmy CF mają pokazywać, że współczesne Polki akceptują siebie i nie wierzą w wyidealizowane przekazy reklamowe, często niemające nic wspólnego z rzeczywistością. W spotach podkreślono to, że pielęgnacja ciała nie zawsze jest szybka i łatwa, aczkolwiek codzienne zabiegi pielęgnacyjne panie wykonują bez problemu dzięki zastosowaniu dwóch środków: dystansu do siebie i kosmetyków Venus.

Hasło „Kobiety są z Venus. Venus jest z kobietami.” ma oddawać ideę solidarności marki z użytkowniczkami ich produktów oraz całą ideę kampanii, której celem jest pokazanie Polek niekoniecznie idealnych, lecz świadomych swojego naturalnego piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.