Kampania reklamowa marki Venus

Kampania reklamowa marki Venus

Kobiety są z Venus

Na początku lipca ruszyła nowa kampania reklamowa marki Venus, której hasłem jest: „Kobiety są z Venus. Venus jest z kobietami. Zrywamy ze schematami!”. Promowanymi produktami są te z trzech wiodących linii marki Venus, tj. pianki i żele do golenia, higiena intymna oraz balsamy do ciała.

Producentem nowej kampanii kosmetyków Venus jest Pharma CF, która chce pokazać, że współczesne Polki akceptują siebie, swoje ciało i nie wierzą już w mało realne reklamowe przekazy zagranicznych marek. Postawiono na:

  1. 30-sekundowe spoty emitowane są w stacjach telewizyjnych: TVP, Polsat, TVN oraz kanałach z pakietu ZPR;
  2. outdoor, czyli przede wszystkim citylighty w 8 największych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Trójmiasto i Szczecin);
  3. działania w social mediach (emisja spotu i screeningów na wiodących portalach kobiecych, a także kanale youtube.pl, fanpage Venus, landing page).

Ogólnopolską kampanię ATL, BTL, w Internecie oraz nową strategię marki przygotowała agencja Schulz Brand Friendly. Działaniami w zakresie public relations zajął się Best Brands PR, natomiast media zakupił IQ Media.

Marka Venus Pharmy CF – producent kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała w sposób lekki i dowcipny chce zerwać ze schematycznym czy wręcz nierealistycznym pokazywaniem produktów do pielęgnacji ciała. Spoty reklamowe Pharmy CF mają pokazywać, że współczesne Polki akceptują siebie i nie wierzą w wyidealizowane przekazy reklamowe, często niemające nic wspólnego z rzeczywistością. W spotach podkreślono to, że pielęgnacja ciała nie zawsze jest szybka i łatwa, aczkolwiek codzienne zabiegi pielęgnacyjne panie wykonują bez problemu dzięki zastosowaniu dwóch środków: dystansu do siebie i kosmetyków Venus.

Hasło „Kobiety są z Venus. Venus jest z kobietami.” ma oddawać ideę solidarności marki z użytkowniczkami ich produktów oraz całą ideę kampanii, której celem jest pokazanie Polek niekoniecznie idealnych, lecz świadomych swojego naturalnego piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *