Nietypowa reklama płyty Dawida Podsiadły

Nietypowa reklama płyty Dawida Podsiadły

Dawid Podsiadło zasłynął jako nietuzinkowy artysta. Do największych jego przebojów zaliczyć można „Trójkąty i kwadraty” oraz „W dobrą stronę”. Poprzez muzykę opowiada o ważkich sprawach i trudnych tematach, dlatego promocja najnowszej płyty również jest daleka od standardów. Trzeci krążek wokalisty pt. „Małomiasteczkowy” promowany jest bowiem za pośrednictwem ogromnej łamigłówki namalowanej na budynku w centrum Warszawy.

Do tej pory żaden polski wykonawca nie zdecydował się na mural w postaci łamigłówki, który ma zachęcić odbiorców do zakupu jego płyty. Zagadka ma formę krzyżówki, a poprawne odpowiedzi kryją się na bilbordach w różnych miastach Polski, np. w Sopocie, Toruniu, Zielonej Górze, Łomży, Płocku, Bytomiu, Kaliszu czy Gliwicach. Kolorem przewodnim płyty „Małomiasteczkowy” jest zielony. Ten sam odcień wykorzystany został jako tło muralu, przez co mocno zwraca uwagę. Nietypowa krzyżówka składa się z 40 haseł i wszystkie można odkryć podróżując po Polsce. Do wspólnej zabawy przy rozwiązaniu krzyżowymi artysta zachęca poprzez media społecznościowe, dzięki czemu promocja zyskuje nietuzinkowy charakter społecznej rozrywki, zbliżony do gry miejskiej.

Nowy album jest trzecim w dorobku artysty. Można na nim usłyszeć 10 różnorodnych utworów, dotyczących m.in. ciemnych stron popularności. Dawida Podsiadły bardzo lubi niestandardowe działanie reklamowe, dlatego w dniu premiery płyty, co miało miejsce 19 października 2018 roku, postanowił osobiście sprzedawać swój album w specjalnym kiosku. Fani mieli niezwykłą okazję spotkać swojego idola w małej budce nieopodal Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kiosk oznaczony był specjalnym szyldem z napisem „Muzyka, Prasa, Bilety, Podsiadło”. Przez pierwsze dwa tygodnie płytę można było kupić w sieci sklepów Empik. Zaplanowana została też trasa koncertowa promująca krążek. Najnowsze utwory Dawid Podsiadły zaśpiewa w 13 halach widowiskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.