Smok ostrzega przed smogiem – kampania w Warszawie

Smok ostrzega przed smogiem – kampania w Warszawie

Powietrze w Polsce jest coraz gorszej jakości. Wysokie zanieczyszczenie szczególnie wysokie odnotowuje się w największych aglomeracjach. O problemach ze smogiem w Warszawie przypomina nowa kampania informacyjna, która pojawiła się na specjalnych nośnikach w centrum miasta.

Głównym bohaterem akcji jest smok, który ostrzega mieszkańców o poważnym zanieczyszczeniu powierza. Na nośnikach Screen Network można obejrzeć specjalną animację 3D, która dane dotyczące jakości powietrza pobiera na bieżąco. W momencie przekroczenia dopuszczalnych normy animacja aktywuje się. Wówczas na ekranie można zobaczyć gęsty dym, który niemal zakrywa smoka. Ma to unaocznić, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze w danym momencie.

Firma Screen Network w innowacyjny sposób zdecydowała się podejść do tematu smogu, by przyciągnąć uwagę mieszkańców Warszawy. W ten sposób pokazywany problem jest bezpośrednio związany z odbiorcą, co znacznie bardziej wpłynie na świadomość. Smoka z animacji stworzono za pomocą znanego silnika Unreal Engine, który wykorzystywany jest przy produkcji gier komputerowych. Natomiast połączenie wirtualnego świata z rzeczywistością możliwe jest za pomocą stałego odczytu danych dotyczących poziomu pyłów zawieszonych. Jeśli wyniki się pogarszają, również dym staję gęstszy. To pokazuje, co aktualnie dzieje się w powietrzu nad centrum Warszawy.

Celem kampanii jest budowanie świadomości wśród mieszkańców dużych miast. Bagatelizowanie negatywnego wpływ smogu na nasz organizm wymagało zastosowanie nowatorskich rozwiązań. Najnowsza kampania jednocześnie edukuje i pokazuje dane dotyczące pyłów w powietrzu. Takie informacje są mało widoczne na co dzień, a dzięki animacji Warszawiacy będą lepiej poinformowani. W ten sposób można liczyć na większe zaangażowanie w poprawianie jakości powietrza. Rzadsze korzystanie z samochodu, segregacja odpadów i świadome uczestnictwo w różnych proekologicznych działaniach pozwoli zmniejszyć smog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.