Banery siatkowe

Banery siatkowe

Agencje reklamowe oferują różne formy reklamy, jedną z nich jest baner siatkowy, wykonany z tzw. siatki mesh. Baner siatkowy mesh należy do banerów winylowych, wykonywanych z materiału plandekowego albo PVC, na który grafika nanoszona jest techniką druku solwentowego, zaś brzegi są zgrzewane, a krawędzie mogą być wykończone tunelem lub oczkowane.

Ten rodzaj banerów charakteryzuje się odpornością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, przez co stanowi idealny outdoor.

Mesh to materiał PVC o strukturze siatki. Jest on lekki, bardzo wytrzymały i umożliwia swobodny przepływ powietrza, światła oraz dźwięku. Tego rodzaju materiały są ponadto również wodoodporne i odporne na promieniowanie UV oraz zmiany temperatur.

Zastosowanie siatki mesh zapewnia temu rodzajowi baneru winylowego bardzo dobrą widoczność, dlatego też banery siatkowe najczęściej używane są jako nośnik reklamy umieszczanej na budynkach. Kolejnym atutem siatki mesh jest mała podatność na podmuchy wiatru, co też redukuje efekt żagla, a także pozwala na wykorzystanie większych powierzchni reklamowych. Za jeden metr siatki mesh zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Zaletami tego rodzaju reklam wielkoformatowych jest rozsądna cena i wysoka jakość wydruków. Ponadto banery siatkowe są wygodne do transportu – wystarczy zwinąć je w rulon lub kostkę, a następnie umieścić w wyznaczonym miejscu.

Baner siatkowy daje największą skuteczność, kiedy zostaje wywieszony w odpowiednim miejscu. Jak każda forma reklamy zewnętrznej, także i baner siatkowy wysyła komunikat, który wtopiony jest w otoczenie. Typowy odbiorca outdooru poświęca tego rodzaju promocji marki czy produktu zaledwie sekundę, czasem nawet 2-3 sekundy. Dlatego też aby podnieść skuteczność baneru siatkowego należy odpowiednio go zaprojektować, a następnie wkomponować w otoczenie. Zadaniem każdej skutecznej reklamy wielkoformatowej jest wyróżnienie się i bycie czytelną.

Siatki mesh posiadają sporą moc reklamową, gdyż stanowią najlepsze medium do reklam umieszczanych na budynkach, halach, blokach. Świetna przepuszczalność światła i powietrza powoduje, że taką reklamę dobrze widać z okien, deszcz czy mróz nie zniszczą reklamy, a wiatr nie powoduje efektu żagla. Wysokiej jakości nadruk i trwałość materiału dają gwarancję, że reklama wykonana z siatki mesh będzie służyć przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.